MoNo Guitar Duo

MoNo Guitar Duo to polsko-włoski duet gitarowy założony w 2017 r. przez Giuseppe Molino i Annę Krystynę Nowicką. Muzycy poznali się w 2010 r. podczas studiów magisterskich w klasie Maestro Domenico Ascione w rzymskim Konserwatorium Św. Cecylii.  Oboje są laureatami wielu międzynarodowych konkursów jako soliści i kameraliści. Podstawą repertuaru MoNo Guitar Duo są ich własne aranżacje głównie utworów orkiestrowych i fortepianowych, w tym na cztery ręce i jedną gitarę. Ich poszukiwania interpretacyjne skupiają się w większości na dziełach muzyki operowej i pianistycznej kompozytorów polskich i włoskich. W ciągu ostatnich czterech lat, Anna i Giuseppe wystąpili na licznych muzycznych festiwalach w Europie (m.in Corde di Primavera 2019, IBLA Grand Prize 2019, Solarino Guitar Festival 2020, Youngmasters Festival 2021). W 2018 r. z powodzeniem wystąpili przed wybitnymi znawcami włoskiej opery (Michele Ongaro, Reto Muller, Daniela Macchione) w prestiżowej sali "Auditorium Santa Cecilia" w Rzymie, gdzie wykonali uwertury Rossiniego w aranżacji M. Giulianiego.
W centrum muzycznej działalności Anny i Giuseppe znajduje się również wiele znaczących międzynarodowych projektów promowanych przez Siccas Guitars, Classic FM, Corriere della Sera, Blog della Musica, ToTeraz.pl. Na samym początku pandemii w kwietniu 2020 r. stworzyli oni projekt zatytułowany #Vivaldi93vsCovid19 , do którego przyłączyło się ponad 30. wykonawców z 5. kontynentów. Celem #Vivaldi93vsCovid19 była nie tylko współpraca artystów z całego świata, ale również podkreślenie sytuacji muzyków w czasie pandemii i próba refleksji nad ich rolą we współczesnym społeczeństwie. 
W 2021r. MoNo Guitar Duo nagrał dla japońskiej wytwórni DaVinci Classics pierwszy cykl Opera Omnia na dwie gitary włoskiego kompozytora Mario Castelnuovo-Tedesco.

Muzycy oprócz działalności artystycznej są także zaangażowani w edukację muzyczną: prowadzą kursy mistrzowskie i seminaria dotyczące najważniejszych aspektów rozwoju muzyków tj. techniki efektywnego ćwiczenia, budowanie pewności scenicznej oraz wpływ dobrego samopoczucia i kreatywności na rozwój kariery muzycznej.

NAGRODY

I nagroda na XIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym “Città di Filadelfia” 2022 WŁOCHY;

I nagroda na IX Międzynarodowym Konkursie Muzycznym “Clara Wieck Schumann” 2022 WŁOCHY;

I nagroda na XVIII Międzynarodowym Konkursie Gitarowym “Altamira Gorizia” 2021 WŁOCHY;

I nagroda na XVIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym “Leopoldo Mugnone”  2019 WŁOCHY;
I nagroda na XVIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym “Paolo Barrasso” 2019 WŁOCHY;

II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej "LFN 2021" WŁOCHY;
II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym "Ida Presti 2020" w kat. Profesjonalny Duet CHORWACJA;  

II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym IMKA 2020 SERBIA;
II nagroda na II Międzynarodowym Konkursie Gitarowym we Florencji 2019 WŁOCHY;
II nagroda na III Międzynarodowym Konkursie Zespołów Gitarowych “Paola Ruminelli” 2019 WŁOCHY;

Finaliści Międzynarodowego Konkursu Zespołów Gitarowych “Guitar Foundation of America 2021" USA;

Nagroda "Most Distinguished Musician" na XXVIII Ibla Grand Prize 2019 WŁOCHY